Rok 2016

Biznes się kręci!

W kwietniu 2016 roku Fundacja LET ARTE ogłosiła konkurs ekonomiczny pod hasłem Myśl ekonomicznie — Biznes się kręci. Swój udział w konkursie potwierdziło pięć szkół z gminy Bartoszyce (Bezledy, Kraszewo, Purda, Sępopol, Wojciechy). Ideą przedsięwzięcia było przygotowanie przez młodzież biznesplanu oraz reklamy radiowej.

Szkolenie biznesowe w Parku Naukowo-Technologicznym w Olsztynie przeprowadzili wolontariusze Fundacji Rozwoju Michelin, Lidia Gut i Grzegorz Chrapowicki. Dodatkowo uczniowie nauczyli się, jak stworzyć dobrą reklamę swojej działalności. Dziennikarka Radia Olsztyn, dr Magdalena Szydłowska, wyjaśniła, co musi być w niej zawarte i jak ją nagrać.

Powstało pięć reklam, każda z nich promowała autorski pomysł na lokalny biznes.

Spółdzielnia Uczniowska Wojtek

by Wojciechy

Poziom, rozmach i innowacyjność projektów, przygotowanych przez młodzież, przerosły oczekiwania trenerów i organizatorów. Gala zwycięzców, połączona ze stałą inicjatywą Dnia Międzynarodowego, odbyła się 17 czerwca w Wojciechach. Główną nagrodę (roczny kurs języka angielskiego w szkole English Perfect) otrzymali uczniowie Gimnazjum w Purdzie.

Wspierający akcję lokalni biznesmeni z Lidzbarka Warmińskiego i Bartoszyc, zrzeszający się w Rotary Club, zaproponowali dodatkową nagrodę dla wszystkich uczestników konkursu w formie jednodniowej wycieczki edukacyjnej do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Więcej zdjęć ze szkolenia w PNT w Olsztynie oraz z wycieczki do CNK w Warszawie znajdziesz na naszym profilu na Facebooku.